Sākums Aktualitātes Par biedrību Valde Normatīvie akti Kontakti LV RU
Aktualitātes
30
Sep
Biedrība Nē pirātismam Latvijā maina nosaukumu uz Par legālu saturu.

alt text            Biedrība Nē pirātismam Latvijā, kas dibināta, lai mazinātu un novērstu nelegālā satura izplatīšanu internetā un dažādās televīzijas platformās, mainīs nosaukumu uz Par legālu saturu, aģentūru LETA informēja biedrības izpilddirektore Dace Kotzeva.

"Apzīmējot šos nelegālos darboņus, negribam lietot terminu "pirāts", jo tas ir romantizēts tēls, kas asociējas ar Džoniju Depu un filmu Karību jūras pirāti. (..) Mums jāsauc lietas īstajos vārdos - tie ir krimināli elementi, kas zog saturu, zagļi," skaidroja Kotzeva.

"Otrkārt, nē pirātismam ir kaut kas negatīvs un noliedzošs. Mēs labāk nosaukumā norādām, par ko iestājamies, un mēs iestājamies par legālu saturu un vienlīdzīgiem noteikumiem telekomunikāciju tirgū un filmu nozarē," piebilda Kotzeva.

Viņa sacīja, ka par nosaukuma maiņu nobalsoja biedrības valde un visi biedri. Nosaukuma maiņai nepieciešamie dokumenti pirmdien, 19.septembrī, tiks iesniegti Uzņēmumu reģistrā.

Kā ziņots, biedrība dibināta 2015.gada 7.oktobrī. Tās dibinātāji ir televīzijas pakalpojumu sniedzēji un audiovizuālā satura ražotāji - Lattelecom, Baltcom, Viasat Latvijas filiāle, Baltijas Mediju alianse un Forum Cinemas, bet biedri - Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LAIPA) un Cinamon Kino.

Publicēts 30.09.2016
14
Sep
Sperts solis tuvāk TV 'pirātu' apkarošanai Latvijā

Valdības atbalstītie likuma grozījumi, kas paredz ierobežot televīzijas pakalpojumu nelegālu izplatīšanu internetā, ir ļoti liels solis uz priekšu televīzijas pakalpojumu nelegālo sniedzēju apkarošanā, uzskata biedrības "Nē, pirātismam Latvijā" vadītāja Dace Kotzeva.

Valdība otrdien atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz iespēju Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) vērsties pret retranslāciju bez retranslācijas atļaujas saņemšanas. Proti, likuma prasība attieksies ne tikai uz tādiem subjektiem, kas ir reģistrējušies, bet arī uz subjektiem, kas nav reģistrējusies.

Ja Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumus pieņems arī Saeima, tad tas dos NEPLP iespēju kontrolēt tos televīzijas pakalpojumu sniedzējus, kas straumē saturu internetā. Vienlaikus grozījumi ļauj vērsties NEPLP pie hostinga, kas nodrošina konkrētās platformas darbību, lai ierobežotu televīzijas pakalpojumu nelegālu izplatīšanu internetā.

Publicēts 14.09.2016
14
Jul
Reids Tukumā

2016.gada 14.jūlijā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kabeļoperatoru kontroles komisija un biedrības “Nē, pirātismam Latvijā” pārstāvji devās kontroles pārbaudē uz Tukumu pie kabeļu operatora SIA “Infonet sistēmas” ar mērķi pārbaudīt izplatīto televīzijas programmu saraksta atbilstību izsniegto retranslācijas atļauju sarakstam. NEPLP konstatēja neatbilstības Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma normām un tiks ierosināta administrative lieta saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Zemāk skatīt parbaudes atspoguļojumu medijos:

http://www.1tv.lv/news/9588-ohota-za-tv-privideniyami.html

http://www.delfi.lv/news/national/politics/tv-piratiem-pa-pedam-reids-tukuma.d?id=47677215

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/piedava-paplasinat-neplp-pilnvaras-cinai-pret-nelegalo-maksas-televiziju.a192039/?utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_medium=links

http://www.gorod.lv/novosti/271404-pbk-ohota-za-tv-privideniyami

https://www.youtube.com/watch?v=fDIBzk4fAC4

http://www.diena.lv/latvija/zinas/tv-pakalpojumu-tirgu-joprojam-apsedusi-pelekie-operatori-14147438

Diena Publicēts raksts avīzē:Joprojām zeļ pelēkais bizness, 14.07.2016

Publicēts 14.07.2016
Par biedrību
Ētikas kodekss Ētikas kodeksā iekļautie profesionālās ētikas un darbības pamatprincipi ir saistoši visiem Biedrības biedriem.
SADARBĪBAS MEMORANDS Memoranda mērķis un mērķa īstenošana
Biedri SIA “Lattelecom” Viasat AS Latvia filiāle SIA “Baltcom” SIA “Pirmais Baltijas Kanāls” SIA “FORUM CINEMAS”
Kļūsti par biedru
Valde
Tīna Lūse
SIA “Baltcom”
Normatīvie akti
Normatīvie akti Biedrība kopā ar LR KM un NEPLP strādā pie MK likumprojekta
Legālie operatori Šī ir kartes sākotnējā versija, dati tiek precizēti
LIKUMI Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums Elektronisko sakaru likums
STARPTAUTISKIE DOKUMENTI Direktīvas
Vairāk informācijas
Kontakti

Rekvizīti:
Biedrība Par legālu saturu

Reģistrācijas nr. 40008245354

Tālrunis: +371 29414943
E-pasts: Dace.Kotzeva@parlegalusaturu.lv
Mēs atrodamies:
Dzelzavas iela 120g
Rīga, LV 1021

Sekojiet mums sociālajos tīklos
Sākums Aktualitātes Par biedrību Valde Normatīvie akti Kontakti LV RU